HIZLI ERİŞİM İLETİŞİM

Kayıt için Gerekli Evrak ve Bilgiler

NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ AİLESİNE HOŞGELDİNİZ

2020 Ek Yerleştirme ile Nişantaşı Üniversitesi’nin lisans veya ön lisans programlarına yerleşenler; 5 - 9 Ekim 2020 tarihleri arasında, 2020 DGS ile yerleşenler; 09 - 15 Ekim 2020 tarihleri arasında, Aşağıdaki ilgili tüm evrakları ile birlikte kayıt işlemlerini Maslak 1453 NeoTech Kampüs’te yüz yüze kayıt yapmaları gerekmektedir.

KAYIT İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

 • ÖSYM sonuç belgesi 
 • Lise diplomanızın aslı ve bir adet fotokopisi
  • Diplomanızı https://www.turkiye.gov.tr adresinden indirebilirsiniz.
  • Diplomanız henüz hazırlanmadıysa aslı temin edilene kadar yeni tarihli mezuniyet belgesi ile kayıt yaptırabilirsiniz.
 • TC. nüfus cüzdanı aslı ve bir adet fotokopisi
 • Adli sicil kaydı (https://www.turkiye.gov.tr adresinden indirebilirsiniz.)
 • 3 adet vesikalık fotoğraf
 • Askerlik belgesi (1999 ve daha önce doğumlu erkek öğrenciler için)
 • İkametgâh belgesi
 • Aşağıda belirtilen bölümleri kazanan öğrencilerimiz için Sağlık Raporu. Her bölüm için sağlık rapor detayları aşağıda ayrıca belirtilmiştir.
  • Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri
  • Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği
  • Uçak Teknolojisi
  • Havacılık Yönetimi
  • Havacılık Elektrik ve Elektroniği
  • Uçak Bakım ve Onarımı
  • Deniz Ulaştırma ve İşletme

Öğrenci ve ödeme yapacak velilerin E-Devlet Şifrelerini yanında getirmeleri zorunludur.

Sağlık Raporu Alınması Zorunlu Bölümler

Özel Koşul Bilgileri (Bknz.49-864)

SİVİL HAVACILIK KABİN HİZMETLERİ (ön lisans) eğitimi mesleğini icra edebilmek için aranan nitelikler:

 • Adli sicil kaydı veya Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak.
 • Bayanlar için 160 cm-180 cm arası boya sahip olmak (ağırlığı, boy uzunluğunun santimetre olarak ifade edilen değerinin son iki rakamından en çok 5 kilogram fazla veya 15 kilogram noksan ağırlıkta olmak).
 • Erkekler için 170-190 cm arası boya sahip olmak (ağırlığı, boy uzunluğunun santimetre olarak ifade edilen değerinin son iki rakamından en çok 5 kilogram fazla veya 15 kilogram noksan ağırlıkta olmak).
 • Sağlık durumu uçuşa elverişli olmak (Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünce yetkilendirilmiş sağlık kurumlarından sağlık durumlarının uçuşa uygun olduğuna dair rapor almaları gerekmektedir.).
 • Kabin memuru üniforması giyildiğinde vücudunun görünecek yerlerinde dövme, yara izi vb. bulunmamak.

HAVACILIK YÖNETİMİ (lisans), SİVİL HAVA ULAŞTIRMA İŞLETMECİLİĞİ (ön lisans) mesleğini icra edebilmek için aranan nitelikler:

 • Havalimanı giriş kartı almasına engel oluşturacak herhangi bir Adli Sicil Kaydı veya Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak.
 • Mesleği ve/veya meslekte verilen görevi icra etmesine engel oluşturacak herhangi bir sağlık sorunu bulunmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden son 6 ay içinde almış olmak şartıyla heyet raporu almak (işitme kaybı/ eksikliği, görme kaybı/eksikliği vb).

HAVACILIK ELEKTRİK VE ELEKTRONİĞİ / UÇAK BAKIM ve ONARIMI (lisans) ile UÇAK TEKNOLOJİSİ (ön lisans) eğitimi mesleğini icra edebilmek için aranan nitelikler:

 • Havalimanı giriş kartı almasına engel oluşturacak herhangi bir Adli Sicil Kaydı veya Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak.
 • Mesleği ve/veya meslekte verilen görevi icra etmesine engel oluşturacak herhangi bir sağlık sorunu bulunmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden son 6 ay içinde almış olmak şartıyla heyet raporu almak (renk körlüğü, işitme kaybı/eksikliği, görme kaybı/eksikliği vb).

DENİZ ULAŞTIRMA İŞLETME (ön lisans) eğitimi mesleğini icra edebilmek için aranan nitelikler:

 • Bu programa başvurabilmek için Yükseköğretim Kurumunun aradığı bütün koşullara ek olarak. Sağlık durumunun denizciliğe uygun olduğunu belgeleyen kayıt yaptıracak öğrenci adaylarının normal sağlık raporu yerine Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğünden “Gemi Adamı Sağlık Yoklama Belgesi” alması gerekir.

**Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan ancak, ortaöğretim kurumlarında, ön lisans programında veya lisans programlarında mezun aşamasında olup staj, bütünleme veya tek ders sınavına girecek adayların da belirlenen tarihlerde yükseköğretim kurumlarına geçici kayıtları yapılacaktır. Bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini, 31 Aralık 2020 tarihine kadar yükseköğretim kurumuna ibraz etmeleri halinde asıl kayıtları yapılacaktır. Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgelemeyenlerin geçici kayıtları silinecek ve bu durumda olup belirlenen tarihlerde geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtları yapılmayacaktır.

 Durumları aşağıdaki bentlerden birine uyan adaylar için uygulanmak üzere;

 1. 1111 sayılı Askerlik Kanunu hükümlerine ve bu konuda Millî Savunma Bakanlığınca yayınlanan prensip emirlerine göre askerlik hizmetlerini erteletme hakkını kaybedenler,
 2. İki veya üç yıllık bir yükseköğretim programını bitirmiş olup dört yıldan daha az süreli bir başka yükseköğretim programına girmek isteyenlerden askerliğini yapmamış olanlar (İki veya üç yıl süreli bir yükseköğretim programından mezun olup askerliğini yapmamış olan adaylar, dört yılveya daha fazla süreli bir yükseköğretim programına girmek için 2020-YKS'ye başvurabilirler.),
 3. Dört yıl veya daha fazla süreli bir yükseköğretim programını bitirmiş olanlardan askerliğini yapmamış olan adaylar, 2020-YKS sonucunda herhangi bir yükseköğretim programına yerleşmeleri durumunda bu adayların kayıtları yapılacaktır. Ancak, bu durumdaki adayların askerlikleri tecil edilmiş ise askerlik tecil sürelerinin bitimine kadar kayıt hakkı kazandıkları programda eğitime devam edebilecek, tecil sürelerinin sona ermesi hâlinde askerlik erteleme haklarını kaybettiklerinden bu durumdaki adayların kayıtları dondurularak, askerlik hizmetlerini yaptıktan sonra eğitime devam edebileceklerdir.

ÖDEME YÖNTEMLERİ

1) Nakit Ödeme / Havale / EFT

(Eğitim Ücretinin Tamamı Ödeneceği Takdirde)              

Tüm banka hesapları üzerinden TR 26 0001 5001 5800 7306 1054 34 IBAN numaramıza                                   

Alıcı Adı: Nişantaşı Üniversitesi                                                                                                                                                     

Şube Adı: Vakıfbank Etiler                                                                                                                                                                           

Açıklama: Öğrenci Adı, Soyadı ve T.C Kimlik Numarası belirtilerek Havale/EFT işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.                                                                      

2)Anında Yeni Kredi Kartı Başvurusu (Vakıfbank Platinum Kart)                                                               

Yeni Vakıfbank Kredi Kartı başvurunuzu EGITIM Boşluk T.C. yazıp 5724’e SMS atıp hemen başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Eğitim Ücreti kadar bakiyesi olan Kredi Kartı çıkarılarak, muhasebe biriminden çekim işlemleri tamamlanabilir.

3) Kredi Kartı Yöntemi 

(Eğitim Ücretinin Tamamı kadar Kredi Kartında Bakiye Olması Gerekmektedir.)

Nişantaşı Üniversitesi ödeme bankalarından Vakıfbank ve Yapı Kredi World özellikli kredi kartları, İş Bankası Maximum özellikli kredi kartları, Akbank Axess özellikli kredi kartları, Garanti ve Denizbank Bonus özellikli kredi kartlarıyla taksitli ödeme yapılabilmektedir.                                                                                                                                                                                 

Kullanılabilir limiti yıllık öğrenim ücretini ödemeye yeterli tüm banka kredi kartlarıyla tek seferde veya taksitle ödeme yapılabilir.

 American Express özellikli kredi kartlarından ödeme alınamamaktadır.

 4 ) Banka Üzerinden Aylık Taksitlendirme / OTS

Nişantaşı Üniversitesi Maslak NeoTech Kampüsünde yer alan Vakıfbank şubesinden eğitim ücreti aylık olarak taksitlendirilebilir.

Velilerin kampüse gelememeleri durumunda Türkiye genelindeki en yakın Vakıfbank şubesinden KMH hesabı açarak, taksitlendirme yapılabilir. Şubeye gidildiğinde banka görevlisi tarafından Vakıfbank Etiler şubesinin aranması gerekmektedir. Öğrencilerin evraklarının aslını teslim etmek için kampüse gelmesi gerekmektedir. 

OTS (Otomatik Tahsilat Sistemi) ŞARTLARI

*Vade Farksız, Taksitli Ödeme (OTS-Otomatik Tahsilat Sistemi)

Üniversitemizin Vakıfbank ile yapmış olduğu işbirliği neticesinde bankanın koşullarına uygun bulduğu öğrenci/velilere yıllık Eğitim-Öğretim ücretinin tamamına kadar limit tahsis edilir. Banka Kanalı ile tanımlanan limit dâhilinde 9 aya kadar herhangi bir faiz ödenmeksizin eşit taksitler halinde ödeme yapılabilir (Sadece 525 TL dosya masrafı alınmaktadır.)

*OTS yapılabilmesi için okuldan alınacak ıslak imzalı kaşeli aşağıda belirtilmiş olan PROFORMA fatura ile Türkiye genelindeki en yakın Vakıfbank şubesine gelinmesi gerekmektedir.

*Aşağıda belirtilen gelir belgeleri ile gelinmeli ve kişinin istihbaratı olumlu olmalıdır.

Özel sektör çalışanları: Maaş Bordrosu (Kaşeli ve ıslak İmzalı) Bordroyu İmzalayan İş Yerine Ait İmza Sirküler SGK Tescil ve Hizmet dökümü (E- Devletten Barkotlu) ( E-Devlet Şifresi)

 Kamu Çalışanları: Maaş Bordrosu (e-Devletten Barkotlu belge) ( E-Devlet Şifresi)

 İşveren İçin: Vergi Levhası Son 3 Dönem Beyanname ( E-Devlet Şifresi)

 Emekli için:4a/4b/4c Emekli Aylık Bilgisi ( E-Devlet Şifresi)

Detaylı bilgi için: 0212 210 10 10